Flowplant – pompy i dysze wysokociśnieniowe do waterjetting

Brand Services reprezentuje angielską firmę Flowplant w Polsce, która jest producentem i dostawcą od blisko 50 lat pomp wysokociśnieniowych do waterjetting, dysz wysokociśnieniowych oraz akcesoriów do waterjetting. 

Flowplant to synonim zawansowanej technologii oraz wysokiej jakości agregatów pompowych, dostarczanych na rynki całego świata do czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem.

Za pośrednictwem Brand Services, firma Flowplant dostarcza w Polsce następujące urządzenia:

  • pompy wysokociśnieniowe, dysze wysokociśnieniowe oraz całkowite wyposażenie do czyszczenia wodą pod wysokim ciśnieniem.

Firma angielska Flowplant jest producentem i dostawcą pomp wysokociśnieniowych [Harben i Aqua) operujących do 1000 bar. To ciśnienie jest wystarczające dla wielu aplikacji czyszczenia wodą. Możemy dostarczyć jednostki napędowe w postaci silników diesla lub silników elektrycznych. Pompa wraz z silnikiem może być montowana na tzw. podstawie „skid”, ramach „crash” (z górnymi punktami podnoszenia dla dźwigów), w pełni zamykanych kontenerach, przyczepach. Możemy również dostarczyć cały sprzęt z certyfikatem ATEX. Możliwe jest również dostarczenie akcesoriów związanych z czyszczeniem wodą takich jak: węże wysokociśnieniowe, dysze, zawory regulacyjne, odzież ochronna, możemy również dostarczyć w pełni zautomatyzowane systemy czyszczenia.

W przypadku, kiedy klient nie do końca wie jaką pompę zastosować dla danej aplikacji, w tej sytuacji Flowplant posiada na tyle duże doświadczenie, aby pomóc klientowi dobrać odpowiednie wyposażenie oraz określić, jakie ciśnienie i przepływ jest wymagany dla tej aplikacji.

Firma Flowplant może również dostarczyć asortyment pod specyfikację klienta, gdzie wszystkie założenia zostaną spełnione takie jak ciśnienie, przepływ i np: jak ma być zabudowane wyposażenie – posiadają dział inżynieryjny, który może to spełnić.

  • Wyposażenie/agregaty pompowe do czyszczenia odpływów/kanalizacji.

Firma Flowplant buduje szereg agregatów pompowych do czyszczenia rur podziemnych. Oferowany przez nich asortyment może być montowany z tyłu furgonetek (nazywają je van-packami), montowany na przyczepie, lub większe jednostki są dostępne do montażu w samochodach ciężarowych lub z tyłu pick-upów. Posiadają kilka standardowych produktów dla tych wersji, jednakże mogą zaprojektować i zbudować jednostki na specjalne życzenie klienta.

Urządzenie do czyszczenia odpływów/kanalizacji to jednostki napędzane silnikiem diesla, które spełniają wszystkie normy i regulacje. Mogą również dostarczyć jednostki napędzane silnikiem benzynowym – w standardowych jednostkach.

Zbiorniki na wodę są standardem w maszynach i umożliwiają wykonawcom przybycie na miejsce i wykonanie większości prac bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła wody.

Większość jednostek jest również wyposażona w bęben na wąż wysokociśnieniowy. Wykorzystuje silnik hydrauliczny do automatycznego doprowadzania węża do odpływu i nawijania węża z powrotem na szpulę po użyciu. Ręczny bęben na wąż do doprowadzania wody jest standardowo montowany w niektórych maszynach, ale zawsze są dostępne inne dodatkowe opcje na życzenie klienta.

Zdalne sterowanie radiowe to również opcja, którą oferują w wielu jednostkach. Dzięki temu operator może sterować maszyną z innego miejsca.

Oczywiście oprócz jednostek, mogą dostarczyć pełen zakres akcesoriów takich jak: węże wysokociśnieniowe, dysze wysokociśnieniowe, odzież ochronna.

  • Wyposażenie/agregaty pompowe do odmulania kanałów/rur

Firma Flowplant może dostarczyć unikatowe agregaty pompowe/wyposażenie dla firm związanych z branżą telekomunikacyjną, a w szczególności dla firm, które kładą światłowody zastępując stare miedziane kable w istniejącej kanalizacji.

Agregaty pompowe do odmulania kanałów/rur dla wykonawców instalujących kable światłowodowe w istniejących podziemnych kanałach/rurach.

W istniejących kanałach podziemnych instalowane są nowe kable światłowodowe. W kanałach tych często prowadzone są również inne kable. Czasami kanały są uszkodzone lub w złym stanie i zostają zatkane brudem i mułem - to zablokowanie uniemożliwia instalację nowych kabli. Wcześniej jedynym sposobem na usunięcie blokady było wykopanie starego kanału i jego wymiana. Zabiera to dużo czasu, kosztuje dużo pieniędzy i jest bardzo uciążliwe.

Rozwiązanie Flowplant wykorzystuje strumień wody do usunięcia blokady. Aby nie uszkodzić innych kabli, ciśnienie wody musi pozostać niskie (tylko 140 barów), jednak przy niskim ciśnieniu dysza wysokociśnieniowa ma trudności z przejściem przez kanał, aby dotrzeć do blokady. Flowplant posiada system zwany „jump-jet”. Wprowadzamy pulsację w przepływie wody, która pomaga dyszy przemieszczać się wzdłuż kanału, a dysza może w tym przypadku przebyć nawet 500m!

Produkt firmy Flowplant jest idealnym rozwiązaniem tego problemu i w ciągu ostatnich 3 lat  dostarczyli oni do tego zastosowania, bardzo dużą ilość agregatów pompowych. Flowplant to jedyny producent na świecie produkujący ten sprzęt.

Ściągnij katalog PDF – Waterjetting Pompy Flowplant

Ściągnij katalog PDF – Czyszczenie/odmulanie kanałów i rur Flowplant

Ściągnij katalog PDF – Czyszczenie odpływów i kanalizacji Flowplant

Ściągnij katalog PDF – Akcesoria Flowplant